اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی شماره ۱۱۱

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام، باعرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت معصومه (س)، تبریک به مناسبت ولادت حضرت امام حسن عسگری (ع) ، روز پژوهش، روز جهان عاری از خشونت و افراطی گری، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته (شماره ۱۱۱ سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن وتجارت در مراسم انعقاد تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ظرفیت های قابل توجه تبصره ۱۸ در جهت صیانت از تولید و تثبیت اشتغال موجود فرمودند: این تفاهم نامه در راستای ایجاد ۲۷۰ هزار فرصت شغلی جدید با بهره مندی ازظرفیت ها و پتانسیل های موجود بین وزارت صنعت ، معدن وتجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار به امضا رسید(امیدوارم صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته نیز مشمول این تفاهم نامه شوند).
۲- دکتر عباس قبادی معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از پرکارترین معاونان ،علاوه بر مسئولیت بازرگانی داخلی در اکثر افتتاحیه ها و بازدیدها نیز حضور جدی و تعیین کننده دارد. افتتاح نمایشگاه های چاپ و بسته بندی، اکسپو ۲۰۱۸ شهر آفتاب، نمونه ای از این دست فعالیت هاست. هرچند سایه آقای دکتر قبادی به جهت سرپرستی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران بر سر شرکت هست ، اما شانه به شانه بودن آقای جهانگیر حبیبی در کنار آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت و آقای دکتر قبادی معاون محترم وزیر و سایر مقامات و مسئولین نشان می دهد که وزیر هوشمند می خواهد همه فشارهای بد اخلاقانه عوامل آشکار و پنهان که موانعی را ایجاد می نمایند را خنثی نماید. میدانیم که ، استمرار وضع موجود می تواند لانه سازی آسان برای بعضی از علاقمندان به قدرت را فراهم نماید. جامعه صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته جهت حمایتی خود را کرارا به وزیر فهیم و هوشمند اعلام نموده است.
۳-جناب آقای مهندس مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت بر اساس رویکرد جدید سازمان در حال انجام برنامه ریزی جامعی به منظور توانمندسازی بنگاه‌های مستعد و ایجاد مگاپروژه‌هایی در سطح بین المللی است. شاید یکی از بهترین دوره های سازمان توسعه تجارت ، شرایط فعلی آن است. نه امکانات مالی دارد و نه برنامه ای که به آن پول دولتی تزریق شود. خوشبختانه در حال حاضر یک رئیس توانمند و فعال و خلاق از جنس بخش خصوصی و معتقد به نظام با رویکرد توسعه ای و با تعدادی از مدیران و پرسنل علاقمند به رشد و توسعه کشور در شرایطی که فقط باید فعال بود و چشم امید به درآمدهای غیر نفتی داشت سازمان را اداره می کنند. این یک فرصت طلائی است. باید به آقای دکتر رحمانی برای این حسن انتخاب تبریک گفت. آقای مهندس مودودی باید قدر این شرایط حساس را بداند تا بتواند یکی از قهرمانان ملی ما باشد.
۴- آقای جهانگیر حبیبی سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی نمایشگاه بین المللی ج.ا. ایران در راستای اجرای بند ۷ مصوبات جلسه پنجم آذر ماه سال جاری شورای معاونین وزارتخانه و با عنایت به تاکیدات ویژه رییس محترم جمهور و مقام عالی وزارت طی حکمی از سوی‌‌‌ یونس الستی، معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانها، به عنوان عضو ستاد گرامیداشت ایام چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت »منصوب شدند. برای آقای حبیبی به عنوان یک مدیر همه جانبه نگر آگاه و معتقد به ارتقای سطح کیفی و کمی صنعت نمایشگاهی تبریک عرض می کنیم.
۵-. حضور جناب آقای دکتر حناچی ،شهردار محترم تهران وجمعی از اعضای شورای شهر و مدیران و معاونان شهرداری در مراسم افتتاح جشنواره ارگانیک درمحل نمایشگاه‌های شهرداری تهران در بوستان گفت‌وگو علامت بسیار خوبی برای صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته است. پیشنهاد اینجانب مبنی برتشکیل سازمان رویدادها اعم از همایش ها و نمایشگاهها و مناسبت ها به شهردار محترم تهران و مدیریت آن توسط یکی از مدیران کاربلد و مجرب و معتقد به صنعت نمایشگاهی و آگاه به امور شهری می تواند در شرایط جدید ، برای تهران و آقای دکتر حناچی یک فرصت طلائی باشد.
۶- فعالیت های مدیریتی و اجرائی آقای مهندس ماهوتی مدیر عامل محترم نمایشگاههای بین المللی تبریز، آقای دکتر قادری مدیر عامل محترم شرکت نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب،آقای مهندس موسوی مدیر عامل محترم نمایشگاههای بین المللی فارس و آقای مهندس حضرتی رئیس محترم انجمن شرکت های نمایشگاهی ایران را در راستای ارتقا ی سطح کیفی صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته پاس می داریم. با احترام مجدد. داود آدینه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *