اخبار صنعت نمایشگاهی شماره ۱۱۸

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام، با عرض تسلیت به خانواده معزز شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان و با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین سلام اله علیها، اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته (شماره ۱۱۸ سال سوم) را به شرح ذیل تقدیم می دارم.

۱- جناب آقای دکتر رضا رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت درگردهمایی سومین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل برندهای برتر کشور فرمودند: اولویت اول ما در کشور حفظ وضع موجود واحدهای صنعتی است و هرکس در هر جایگاهی به این امر مهم لطمه بزند از ما نیست. تصمیم داریم از وزرای قبلی که سال ها دارای تجربه هستند و افراد شاخص و شخصیت های ملی و بین المللی در راهبری پروژه های بزرگ بین المللی استفاده کنیم، جنس کار من حمایت از تولید است و این ماموریت وزارتی را در جلسات مهم تصمیم گیری به نیکی و به نمایندگی از تولیدکنندگان انجام می دهم.در این مراسم رونمایی مقدماتی از نام نشان ایرانی “Persian originality” با امضای وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت،  آقای مهندس مودودی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و مدیران عامل برندهای برتر کشور مقدمۀ رونمایی از این نام نشان در دومین مراسم انتخاب نشان برتر تجاری ایران انجام شد.

۲-انتصابات معنی دار آقای مهندس محمدرضا مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت از جمله، انتخاب آقای سهراب سلیمی به عنوان مدیر کل دفتر حوزۀ ریاست، بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان توسعه تجارت ایران  با هدف  کار آ مد نمودن  بخش های  موثر سازمان توسعه تجارت  نشان می دهد که آقای مهندس مودودی در این نود روز مسئولیت خود، سرگرم رصد وضعیت واقعی سازمان بوده است امیدوارم با تغییرات اساسی  و هدف داربتواند  سکان کشتی سازمان را در اقیانوس مواج برای سالها  با موفقیت تمام در اختیار داشته باشد. برای ایشان آرزوی موفقیت دارم.

۳-جناب آقای دکتر حسین زاده مدیر عامل محترم شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران  در یک تلاش نظام مند در نظر دارد با ایجاد وحدت و انسجام بین دست اندرکاران صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته  نسبت به پایدار سازی اقدامات خود ، اعم از  تنظیم نهائی سند چشم انداز صنعت نمایشگاهی و تصویب  آن در مجلس شورای اسلامی، ایجاد وفاق بین بخشی،تنظیم تقویم  نمایشگاهی مبتنی بر استانداردهای بین المللی، یک پارچه سازی فعالیت های نمایشگاهی بر اساس برنامه جامع مدون، ارتقاء سطح کیفی آموزش صنعت نمایشگاهی به منظور جلوگیری از خطا ها و اشتباهات و آگاهی دهی برای اجرای هدفدار برنامه ها در راستای اهداف بلند مدت اقدام نماید.این اقدامات ستودنی است.

۴- اقدام کاربردی آقای دکتر پاک سرشت  معاون محترم وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در به روز رسانی ساختار و ریختار سازمان  به معنی بهره مند ساختن اقشار وسیعی از جامعه از توان سازمان فنی و حرفه ای کشور تلقی می گردد.امیدوارم در روزهای آتی اخبار بیشتری از  این سازمان را اطلاع رسانی نمایم.

۵- طرح جامع آقای دکتر قادری مدیر عامل محترم نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب  به منظور ساماندهی رویدادهای شهری در صورت عملیاتی شدن، علاوه بر نتایج زمان بندی شده  می تواند مجددا کلید طلائی تهران را در دستان شهردار محترم تهران برای انجام تشریفات رسمی و بین المللی قراردهد. موضوعی که سالهاست مغفول مانده است.

۶- برگزاری همایش یکصدمین سال عضویت ایران در سازمان بین المللی کار در سالن اجتماعات سندیکای شرکت های ساختمانی توسط کانون عالی کارفرمائی کشور و  با همکاری مرکز آموزش بازرگانی، نمایندگی تخصصی  آموزش صنعت نمایشگاهی،  فرصتی برای به روز آوری توانمندی های بین المللی جمهوری اسلامی ایران است.

۷-ائتلاف بزرگ فعالین اقتصادی، بنگاه ها و تشکل ها  بابیش از ۲۷ تشکل بزرگ استانی وکشوری از جمله چندین تشکل حوزه کسب و کار و نمایشگاه و همایش که برای انتخابات ۱۱ اسفند ماه اتاق تهران فعالیت می نماید  لیست نهائی خود را تا ۳۰ بهمن اعلام عمومی خواهند کرد. برای این عزیزان آرزوی موفقیت داریم. با احترام مجدد ، داود آدینه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *