اخبار صنعت نمایشگاهی شماره۱۱۷

با نام و یاد خدا و با سلام و احترام، با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته (شماره ۱۱۷ سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت دریک فرصت طلائی برای ارتقاءسطح کمی وکیفی وزارت صنعت، معدن و تجارت از یک سو و انتخاب مدیران هدف دار و لایق، شایسته، جوان، توانمند، معتقد به نظام و توسعه ایران، آگاه به تحولات جهانی از سوی دیگرودرعین حال شرایط مطلوب برای همگرائی و هم افزائی قرار گرفته است. امیدوارم آقای دکتر رحمانی از این شرایط بهترین استفاده را درراستای منافع ملی نصیب کشور نمایند.
۲-جناب آقای مهندس محمدرضا مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران درهمایش ملی صنعت نمایشگاهی باتاکیدبردوموضوع مهم، ایجاد اتحادیه صنعت نمایشگاهی وخدمات وابسته و توسعه آموزش صنعت نمایشگاهی فرمودند: صنعت نمایشگاهی نیازمند اتحادیه‌ای قدرتمند است که ایران را به دنیا معرفی کند و ویترین صنایع کشور باشد. نقش نمایشگاه به عنوان اصلی ترین ابزار ترویج، معرفی و توسعه صادرات، نیازمند یک تشکل قدرتمند برای راهبری است و هر صنعت برای معرفی و شناساندن خود، از ابزار نمایشگاه بهره می‌گیرد، بنابراین، امروز بعد از دو دهه از تولد صنعت نمایشگاهی متکی به بخش خصوصی، بازتعریف این صنعت یک ضرورت است، چون نمی توان صنعتی را معرف صنایع تجاری کرد که هنوز خودش به درستی تعریف نشده و شناخته شده نیست. صنعت نمایشگاهی به دلیل رویکرد ویژه‌ای که دارد می‌تواند یکی از فاخرترین صنایع باشد به گونه‌ای که به عنوان روابط عمومی صنایع ایران و روابط عمومی برند ایران محسوب شود، این اتحادیه می‌تواند نماینده فاخری از ایران توسعه یافته باشد که توانمندی ایران را در پناه آن به دنیا معرفی کنیم. ( درود به شرف این مدیر مجرب و توانمند.به نظرم اگر همین دو موضوع تحقق یابد صنعت نمایشگاهی به جایگاه واقعی خود خواهد رسید).
۳-حضور فعالانه آقای دکتر بهمن حسین زاده مدیر عامل محترم شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران در تمامی بخش های صنعت نمایشگاهی اعم از مراکز استان ها، تهران و یا خارج از کشور نشان می دهد که ایشان عزم خود را برای همدلی ها و هم افزائی ها جزم کرده است. بر اساس شنیده ها برای رهاسازی شرکت از قید و بند واگذاری ودر عین حال به روز رسانی و کارآمد سازی شرکت با هدف گذاریی که صورت داده است ،برنامه جامعی برای رونمائی دارد. منتظر اخبار از این مدیر بی حاشیه و توانمند هستیم.
۴-حضورآقای دکترعابدزاده معاون محترم وزیرراه وشهرسازی ورئیس سازمان هواپیمائی کشوری، آقای مهندس مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت، سرکارخانم دکتر شرفبافی مدیر عامل محترم شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران، آقای دکترمه آبادی مدیر عامل محترم شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوائی ایران، آقاى دکتر ملکی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، آقای دکترحسین زاده مدیرعامل محترم شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، آقای دکتر ملک زاده رئیس سازمان بین المللی گردشگری حلال(سیتی وان) آقای امیرمکری قائم مقام محترم وعضوهیئت مدیره شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، آقای دکتر محمدی مدیرعامل محترم بیمه میهن، آقای دکتر یونسی رئیس محترم هیئت مدیره فرودگاه آزادی، آقای دکتر جلوسی مدیر عامل محترم خدمات فرودگاهی شاهد، آقای دکتر حبیبی عضو محترم هیئت مدیره فرودگاه بین المللی پیام، آقای دکتر سعیدی عضو محترم هیئت مدیره اتحادیه هوا فضا و رئیس مرکز ساماندهی پهبادهای غیر نظامی، آقای رشیدپور وآقای حیاتی دو تن از فرهیختگان سیمای جمهوری اسلامی ایران، ودهها مسئول ومدیر درچهارمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه ، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته که به منظور معرفی توانمندی های این حوزه برگزارشد، موجب شده که انسجام عملی برای هم افزائی دربرگزاری دوره این نمایشگاه در سال ۱۳۹۸به وجود آید . برای صنعت هوا و فضای کشور آرزوی روزهای بسیار خوش و عالی دارم.
۵- حسن انتخاب آقای مهندس قاسم تقی زاده به عنوان معاون آب و آبفا در وزرات نیرو را به فال نیک می گیریم. مهندس تقی زاده از مدیران سلیم النفس و با برنامه کشورمان است. برای ایشان آرزوی موفقیت داریم.
۶-گردهم آئی مدیران نمایندگی مراکزآموزش بازرگانی درسطح کشور با حضور سرکار خانم دکتر فقیه نصیری رئیس محترم موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وآقای دکترعباسی مدیر عامل محترم مرکزآموزش بازرگانی برگزار گردید. نمایندگی آموزش صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته نیز در این گردهم آئی حضور داشتند . مشروح این نشست را به اطلاع خواهم رساند. با احترام مجدد. داود آدینه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *