اخبار صنعت نمایشگاهی شماره۱۱۶

با نام و یاد خدا و با سلام و احترام و سپاس از حداقل ۳۰۰۰ نفر از بهترین های نازنین، که نوشته های بنده را مستقیما ملاحظه می فرمایند و هزاران عزیز بزرگوار دیگر که در سایر رسانه ها به این مهم عنایت دارند ، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته (شماره ۱۱۶ سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-با عنایت به فرمایش جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در نشست با فعالان اقتصادی کرمان مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های فراوانی که تشکل‌ها دارند، پیشنهاد می شود که آقای دکتر رحمانی از ظرفیت کانون عالی کارفرمائی کشور با بیش از ۳۲۰۰ تشکل به عنوان تنها تشکل کارفرمائی عضو مورد تائید سازمان بین المللی کار ILO به نحو مطلوب استفاده نمایند.
۲- جناب آقای مهندس محمدرضا مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اولین بار روند رشد و توسعه صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته را پس از انقلاب شکوهمند اسلامی چشمگیر توصیف، و فرمودند: تعداد فضاهای نمایشگاهی کشور از یک سایت در سال۵۷ با ۳۵ هزار متر مربع سالن سرپوشیده و ۶ عنوان و ۱۰۰۰ مشارکت کننده به بیش از ۹۷ سایت با ۴۰۰ هزار مترمربع و بیش از ۸۰ عنوان و ۲۰۶۰۰۰ مشارکت کننده افزایش یافته است. ایشان همچنین فرمودند که :از این پس باید به جای مجوزهای نمایشگاهی، مجوز رویدادهای نمایشگاهی به مجریان و برگزار‌کنندگان نمایشگاهی اعطا شود و افراد به جای برگزاری نمایشگاه باید مجموعه‌ای از رویدادها، از جمله مدل کسب و کارهای تجارت را که باعث عقد قرارداد، تولید کالا یا انتقال تکنولوژی و فناوری می‌شود طراحی و اجرا کنند. تاسیس یک اتحادیه سراسری با حضور کلیه ذینفعان اعم از دارندگان سایت های نمایشگاهی، برگزارکنندگان، غرفه سازان، گروه های آموزشی و پژوهشی، رسانه و مدیا، چاپ و انتشارات، خدمات نمایشگاهی از ضرورت اجتناب ناپذیر این صنعت است و باید در کوتاهترین زمان ممکن این مهم منجر به نتیجه گردد تا بتوانیم در سطح ملی و بین المللی از همه ظرفیت های صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در بخش خصوصی و دولتی استفاده نمائیم.
۳-جناب آقای دکتر بهمن حسین زاده مدیر عامل محترم شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران، با عزمی جزم برای اجرائی نمودن برنامه های خود تلاش می نماید، دیدار با عالیجناب ادواردو لوپز بوسکتس سفیر محترم اسپانیا در ایران، بازدید از هجدهمین نمایشگاه رنگ و رزین و دهمین نمایشگاه در و پنجره، نشست مشترک با آقای مهندس محمدرضا مودودی ریاست محترم سازمان توسعه تجارت به منظور ارتقاءسطح کمی و کیفی همکاری های مشترک، نشست مشترک با مدیران نمایشگاه به منظور بررسی سیاست های راهبردی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران ، نشست با مدیران ستاد اکسپو به منظور تدوین یک برنامه زمان بندی برای پیشبرد کارها از طراحی تا ساخت پاویون اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی دبی، بخشی از فعالیت های هفته اخیر ایشان می باشد.
۴-برگزاری اولین همایش تخصصی چالش ها و راهکارها در صنعت هوانوردی و خدمات وابسته با رویکرد مشارکت مردمی و توسعه پایدار در کنار چهارمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه ، هواپیما، پرواز، صنایع و خدمات وابسته مورد حمایت قاطبه دست اندرکاران صنعت هوانوردی کشور قرار گرفته است. آقای دکتر عابد زاده معاون محترم وزیر و رئیس سازمان هواپیمائی کشوری، سرکارخانم دکترشرفبافی مدیر عامل محترم شرکت هواپیمائی ج. ا. ایران، آقای دکتر جمشیدتقی زاده مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری ، آقای مهندس گرجی مدیر عامل محترم شرکت هواپیمائی آسمان ، آقای مهندس جلوسی مدیر عامل محترم خدمات فرودگاهی شاهد و بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی دیگر و همچنین تشکل های صنعت هوانوردی کشور روبرو شده است. امیدواریم این صنعت بتواند در جایگاه جهانی خوش بدرخشد.
۵- ائتلاف بزرگ فعالین اقتصادی ، بنگاه ها و تشکل ها به عنوان بزرگترین ائتلاف برای انتخابات اتاق تهران در ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ، در هفتمین نشست تخصصی خود از طرح بزرگ۱۴۰۰ عضو فعال، که دارای کارت بازرگانی و یا عضویت هستند رونمائی کردند.امکان موفقیت کاندیداهای صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در این دوره بسیار بالا است. برای این عزیزان آرزوی موفقیت داریم.با احترام مجدد ، داود آدینه ۵ بهمن ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *