اخبار صنعت نمایشگاهی شماره۱۱۵

با نام و یاد خدا و با سلام و احترام، با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها (به روایتی) ، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته (شماره ۱۱۵ سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت ،معدن و تجارت در مراسم تقدیر از صادرکنندگان برتر استان اصفهان با بیان اینکه در شرایط امروز، صادرکنندگان سربازان خط مقدم اقتصادی هستند، فرمودند: پیشران اقتصاد ما به ویژه در سال ۹۸ صادرات است و برنامه های ویژه ای با کمک بخش خصوصی برای رونق صادرات داریم. ایشان با تاکید بر تفویض اختیارات به استان ها، اظهار فرمودند: در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت هر کجا لازم باشد اختیارات را به استان ها تفویض کردیم، اما برخی موارد ذهنی و فکری هستند که برای رفع آن باید کار فرهنگی انجام داد و نگرش ها را عوض کرد.
۲- دردیدار آقای مهندس محمد رضا مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت با جناب آقای مارکوس لایتنر، سفیر محترم سوئیس در ایران ضمن ارزیابی محورهای همکاری‌های تجاری دو کشور، طرفین در خصوص سازوکار مالی ویژه اروپا برای ایران گفتگو کردند. آقای مهندس مودودی اظهار داشتند: ایران در برجام با ۶ کشور قرارداد منعقد کرده ولی در حال حاضر احساس می شود که وزن دولت آمریکا از دیگر دولت ها بیشتر است و اگر اروپا برنامه‌ای هدفمند برای اعاده حیثیت بین المللی خود در برجام نداشته باشد چنان تلقی خواهد شد که دیگر هیچ معاهده ای با امضای کشورهای اروپایی در دنیا و بدون موافقت آمریکا اعتبار نخواهد داشت.(امیدوارم بتوانیم در شرایط موجود مدیرانی با شهامت، معتقد به نظام، پیشگام در فداکاری و عالم به اموررا به بدنه دولت محترم معرفی نمائیم که هر یک ژنرالی باشند برای ارتقای همه جانبه کشور.)
۳- دکتر بهمن حسین زاده مدیر عامل محترم شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران بی وقفه برای موفقیت صنعت نمایشگاهی کشور شبانه روز اقداماتی جدی را انجام می دهند. دیدار با جناب آقای کریستف گرا‌‌ب مایر رایزن بازرگانی محترم سفارت اتریش در تهران، دیدار با سرکار خانم معصومه آقاپور نماینده محترم مردم شریف شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو هییت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، دیدار با آقای دکتر جمشید تقی زاده مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری برای همکاریهای ابر پروژه ای در صنعت نمایشگاهی کشور ، دیدار با جناب آقای نلسون حضرتی رئیس محترم انجمن نمایشگاههای ایران و بازدید از پروژه در حال ساخت نمایشگاه بین المللی بزرگ اصفهان و دهها دیدار رسمی و غیر رسمی با مقامات و مسئولین کشور از زمره این اقدامات است. پیشنهاد ایجاد ایستگاه مترو در نمایشگاه بین المللی تهران علاوه بر کاهش قابل توجه ترافیک منظقه وسهولت رفت و آمد بازدیدکنندگان و ساکنین منطقه ، می تواند بزرگترین مرکز فرهنگی،هنری،ورزشی و اجتماعی منطقه نیز باشد. برای آقای دکتر حسین زاده آرزوی موفقیت داریم.
۴- جناب آقای مهندس حضرتی رئیس محترم انجمن شرکت های نمایشگاههای کشور در دیدار با آقای دکتر حسین زاده به جهت اهمیت موضوع صنعت نمایشگاهی فرمودند: با عنایت به اینکه ما در کشور ۸۳۹۰۰۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی و ۴۰۳۰۰۰ متر فضای سربسته نمایشگاهی داریم و در سال ۵۷۰ عنوان نمایشگاهی در کشور برگزار می شود ،اظهار امیدواری کردند که صنعت نمایشگاهی بتواند جایگاه واقعی خود را به همت همه دست اندرکاران و مسئولین به دست آورد.
۴-انتخاب هیئت مدیره جدید برای انجمن صنفی کارفرمائی برگزارکنندگان نمایشگاههای بین المللی یک فرصت طلائی است که این انجمن بتواند بر اساس اساسنامه خود نسبت به تاثیر گذاری عملیاتی اقدام نماید. ضرورت تشکیل یک تشکل فراگیر، سراسری و متشکل از همه فعالین صنعت نمایشگاهی روز به روز بیشتر دیده می شود، امیدواریم در این شرایط فعلی اعضای فهیم هیئت مدیره انجمن بتوانند در راستای اهداف کلان و ملی صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته از این حرکت ملی و حائز اهمیت حمایت نمایند.
۵-ثبت نام آقایان دکتر حمیدرضا سیفی، دکتر اکبر کاظم پور،مهندس محسن بهرامی ارض اقدس، مهندس محمدرضا طلائی، دکتر مصطفی سعید نیکنام،مهندس ایرج رهبر، مهندس سعداله بهمنش ، مهندس قاسم تقی زاده خامسی، مهندس کاوه زرگران،مهندس محسن لزومیان در انتخابات اتاق تهران که مستقیما با صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته همراهی و همکاری می نمایند فرصت بی نظیری است که بتوانیم برای موفقیت این عزیزان تلاش بیشتری نماییم. با احترام مجدد ،داود آدینه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *