اخبار صنعت نمایشگاهی شماره ۱۱۳

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام، باعرض تسلیت رحلت حضرت آیت اله شاهرودی و درگذشت تعدادی از دانشجویان عزیز مان در حادثه غمبار دانشگاه علوم وتحقیقات تهران ، و با تبریک به مناسبت آغاز سال نو میلادی ۲۰۱۹ ، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته (شماره ۱۱۳ سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بعد از بیش ازدو ماه، آقای دکتر بهمن حسین زاده را به عنوان سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران منصوب فرمودند. ضمن عرض تبریک به آقای دکتر حسین زاده ، آرزومندیم که ایشان بتوانند در این شرایط موجود، با استفاد از همه ظرفیت های صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته، بدون ورود به موضوعات دو ماه اخیر و با استفاده از مدیران کارآمد، معتقد به صنعت نمایشگاهی، دارای اخلاق حسنه، خبره و توانمند، سلیم النفس که در معاونت ها و مدیران و بدنه نمایشگاه وجود دارد، مسیر تعریف شده صنعت نمایشگاهی را ادامه دهند. تلاش برای انتخاب و معرفی اعضای محترم هیئت مدیره از بدنه شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران تقاضای کثیری از دست اندر کاران و علاقمندان است.
۲- پیام تسلیت آقای دکتر عباس قبادی معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت درگذشت تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات با موضوع حائز اهمیتی تحت عنوان مسئولیت اجتماعی مدیران در برابر همکاران همراه بود. آقای دکتر عباس قبادی که خود دانشجوی مقطع دکترا است در این حادثه غمبار حس همدردی بیشتری را ابراز نموده اند.امیدوارم جامعه ما از این دست مصیبت ها را نبیند.
۳- آقای مهندس محمد رضا مودودی رئیس محترم سازمان توسعه تجارت ایران، در مراسم روز ملی صادرات استان فارس با تشریح استراتژی سازمان توسعه تجارت ایران در راستای توانمندسازی بنگاه‌های کوچک و متوسط اظهار داشت: برنامه‌ریزی شده است تا در گام اول و در مقاطع زمانی مختلف ۵۰۰ تا هزار واحد کوچک و متوسط را با ادبیات جهانی تجارت آشنا کرده و با ایجاد شرایط حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و هیات‌های مختلف تجاری رویکرد رقبا در عرصه بین‌المللی را دریابند، سپس در مراحل بعدی با استفاده از تجربیات کسب شده به بنگاه‌های میلیون دلاری در صادرات تبدیل شوند. در این مراسم از آقای مهندس موسوی مدیر عامل محترم شرکت نمایشگاه های استان فارس تقدیر و لوح ویژه نیز اعطا گردید. ( از توجه آقای مهندس مودودی به امر نمایشگاه سپاسگزاریم)
۴- اقدامات مشترک با تلاش و پیگیری آقای دکتر رئوف قادری مدیر عامل شرکت نمایشگاه های شهر آفتاب، برای نتیجه بخشی شش هزار میلیاردتومان هزینه صورت گرفته در نمایشگاه شهر آفتاب از یک سو و برگزاری نمایشگاه کتاب در این محل از سوی دیگر قابل تقدیر می باشد. برای این برادر تلاشگر و نستوه آرزوی موفقیت داریم. حمایت آقای دکتر حناچی شهردار محترم تهران از اقدامات آقای دکتر قادری امید بخش است.
۵- موفقیت در برگزاری دوره های مقدماتی، پیشرفته و جامع صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته باعث شده است که در دی ماه ۱۳۹۷نیز این دوره ها استمرار یابد. امیدواریم علاقمندان در این دوره ها که در دفتر نمایندگی تخصصی صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته برگزار می گردد مشارکت نمایند.
۶-انجمن مراکز آموزش کسب و کار ایران از بین افراد حقوقی که دارای شرایط عضویت هستند عضو می پذیرد. امیدواریم این انجمن بتواند رسالت واقعی خود را انجام دهد.
۷-نشست های جدی برای تعیین سرنوشت بخش خصوصی در اتاق های شهرستان ها و تهران شتاب بیشتری گرفته است . امیدواریم با برنامه ریزی که صورت گرفته است بتوانیم نمایندگانی را از صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته در هیئت رئیسه اتاق تهران و ایران داشته باشیم.
۸- آقای مهندس شاکرمی معاون محترم روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک دیدار دوستانه با رئیس ، دبیر و تعدادی از اعضا و هیئت مدیره و روسای کمیسیون های کانون عالی کارفرمائی کشور به موضوع درک متقابل و فهم مشترک در مورد همکاری ها و همچنین ارتباطات تشکل های کارفرمایی و معاونت روابط کار پرداختند. در این نشست آقای مهندس یوسفی مدیر کل محترم تشکل های کارگری و کارفرمائی وزارتخانه وآقایان مهندس عطاردیان، دکتر سیفی، مهندس آهنی ها و مهندس عابدی و بنده حضور داشتیم .با احترام مجدد، داود آدینه ۷ دی ماه ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *