اخبار صنعت نمایشگاهی شماره ۱۱۲

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام، ( یلدا بر همه هم میهنان مبارک) باعرض تبریک به مناسبت ولادت حضرت مسیح (ع) ، روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته (شماره ۱۱۲ سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
-۱همراهی آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت وآقای مهندس مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت با آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در سفر به کشور ترکیه می تواند پیام موثری برای اقتصاد ایران و منطقه داشته باشد. این سفر را بسیار مهم و اثر گذار می دانیم. هرچند حضور آقای مهندس مودودی در این سفر می تواند در موضوعات مرتبط با نمایشگاه ها حائز اهمیت باشد ولی همواره در اخبار قبلی نیز یادآوری کرده ام ، کاش در این گونه از سفرها به خصوص به کشور های اثرگذار یک یا چند نماینده از تشکل ها و یا افراد مستقل و توانمند و معتقد به منافع ملی نیز از جامعه صنعت نمایشگاهی حضور داشته باشد. امیدواریم دست آوردهای سفر برای صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته مفید و مؤثر باشد.
-۲دکتر عباس قبادی این روزها به عنوان معاون محترم وزیر و سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران شدیدا درگیر ساماندهی به اصناف کشور است. خوشبختانه با انتخاب آقای دکتر ممبینی به عنوان رئیس محترم اتاق اصناف ایران شرایط جدیدی برای اصناف کشور مهیا شده است. اتاق اصناف ایران نیاز به یک تغییر و تحول اساسی دارد با شناختی که از آقای دکتر قبادی دارم قطعا هم راستا با این تغییرات از اقدامات اتاق اصناف ایران حمایت خواهد کرد.
-۳اولین همایش هم اندیشی رؤسا و معاونین ادوار سازمان توسعه تجارت که به دعوت آقای مهندس محمدرضا مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت صورت گرفت ،پر از نعمت ، فراوانی، همدلی و نتایج عالی بود. حضور آقای مهندس هاشمی طباء، دکتر عباس قبادی معاون محترم وزیر ، مهندس خسروتاج، مهندس افخمی ، مهندس فائقی و معاونین محترم اسبق و فعلی و مدیران محترم سازمان توسعه تجارت و گفتگو پیرامون موضوعات مرتبط با همایش، پیشنهاد ها و انتقادها ، روش ها و شیوه ها باعث گردید که نشست نتیجه بخش باشد. همه عزیزان مطالبی را مطرح فرمودند که باید به عنوان درس کار و زندگی به صورت کتابچه در اختیار عزیزان قرار گیرد. در پایان آقای مهندس مودودی از کلیه مدعوین تقاضا نمودند به عنوان مشاورین راستین سازمان در این مسیر او و سازمان را یاری رسانند. یک عکس دسته جمعی و صرف شام مختصر و بعد از همدیگر خداحافظی کردند تا نشست دوم در یک فرصت دیگر.
-۴متأسفانه هنوز نمایشگاه بین المللی ج. ا. ایران بعد از گذشت نزدیک به سه ماه مدیر عامل ندارد. اگر از بداخلاقی های تعداد اندکی از افراد منفعت طلب بگذریم، همه متفق القول و متفق النظر بوده و هستند که باید مدیر عامل نمایشگاه از جنس خود صنعت نمایشگاهی باشد.دارای دانش نمایشگاهی ، تجربه نمایشگاهی ، اقبال جامعه صنعت نمایشگاهی ، کار بلد و هم زبان با جامعه جهانی صنعت نمایشگاهی باشد. این اتفاق نظر خط و مشی مشخص و معلومی را هم دنبال می کند. وزیر محترم با صبوری و شکیبائی به نظر می رسد در همین راستا حرکت می کند. هفته آتی اخبار خوشایندی را به همراه خواهد آورد.
-۵ آقای دکتر حناچی شهردار محترم تهران در نخستین اجلاس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر تهران که در هتل آزادی برگزار شد فرمودند: اگر یک ایستگاه مترو در محل نمایشگاه بین‌المللی وجود داشته باشد، ‌امروز شاهد این حجم از ترافیک در این محدوده نخواهیم بود. شهردار تهران همچنین به جلسه امروز خود با رئیس‌جمهوری محترم اشاره کرد و فرمودند: در این جلسه آقای روحانی قول حمایت از برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ در شهر آفتاب را دادند. این خبر می تواند نتیجه رایزنی ها ، پیگیری های مدام و تلاش های بی وقفه آقای دکتر قادری مدیر عامل محترم شهرآفتاب باشد. از اینکه سطح مطالبات برای صنعت نمایشگاهی کار را به موضوع صنعت نمایشگاهی در سطح ریاست محترم جمهوری و شهردار محترم تهران رسانده است، جای شکرگزاری دارد.جای خالی تشکل فراگیر معتقد به منافع ملی با حضور همه دست اندرکاران در این موارد بیشتر دیده می شود.
-۶دکترسعید زرندی معاون محترم طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت فرمودند: با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور معادل ۲۱ میلیارد تومان برای اشتغال در نظر گرفته شده است. این پیام معاون محترم می تواند مشمول صنعت نمایشگاهی کشور نیز گردد. باید پا پیش بگذاریم که در همه زمینه های مرتبط حضور فعال داشته باشیم. با احترام مجدد ،داود آدینه ،۳۰ آذر ماه ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *